Juhtumianalüüs

Marketi töötajate ettevõtlus

Mainekas ja edukas jaemüügiettevõttes OÜ Market  töötab üle kuuekümne töötaja. Ettevõte on tegutsenud üheksakümnendate algusest ning on pidevalt kasvanud ja püüdnud ajaga sammu pidada, uuendades tehnoloogiat ja töökeskkonda. See on toonud ettevõttele edu ja konkurentsieelise. Töötajate koolitamisele ja arendamisele on ettevõttes kogu aeg tähelepanu pööratud.

Ühel päeval jõuab ettevõtte juhini tuttavate kaudu info kahe müügitöötaja ettevõtlusest. Need kaks töötajat on asunud müüma OÜ Market jaemüüginomenklatuuri kuuluvatega sarnaseid, kuid muudest allikatest hangitud tooteid odavama hinnaga. Oma ettevõtlustegevuseks kasutavad need töötajad OÜ Marketi töövahendeid ja infosüsteeme, sealhulgas raamatupidamistarkvara.

Vestlusest Marketi  jaemüügi eest vastutava müügijuhiga ja kahtlustatavate töötajate otsese juhiga ei selgu midagi. Ka ei anna kohest tulemust finantstarkvara monitooring. Vastutavad valdkonnajuhid ei suuda ettevõtte juhi palvel tekkinud kahtlustesse selgust tuua. Teised meeskonnaliikmed vaikivad. Ettevõtte juht pöördub veel kord oma algallikate poole täpsustava info saamiseks, kuid tulutult.

Ülesanne:

  1. Analüüsi tekkinud olukorda.
  2. Kuidas tuleks antud olukorras juhil käituda?
  3. Milliseid vahendeid kasutada nii kahtlusega töötajate kui ka nende otseste vastutavate juhtide osas?
  4. Kuidas käituda meeskonnaga, kus nad töötavad?
  5. Kuidas käituda selle meeskonna otsese juhiga?